Okolica

ZAKOPANE

Zakopane to wyjątkowo magiczne, turystyczne miasteczko, często nazywane również polskim "St. Moritz, które oferuje swoim gościom niepowtarzalną, góralską atmosferę, kulturę, niesamowity klimat i mnóstwo atrakcji rozrywkowych. Niezaprzeczalnie piękne szklaki turystyczne, bajkowa otulina lasów, cudowna panorama Tatr i legeny o lokalnym bohaterze Janosiku oczarują każdego turystę.

Pensjonat u Ani znajduje się w bliskiej okolicy szlaków turystycznych, przy drodze wypadowej do Morskiego Oka. W niewielkiej odległości od pensjonatu znajduje się przystanek autobusowy. Busiki często kursują w kierunku centrum, pobierając niewielką opłatę za przewóz gości. Na posesji udostępniamy naszym gościom parking.

W OKOLICY

Sklep spożywczy (0,5 km)
Gubałówka (6,1 km)
Kasprowy Wierch (4,9 km)

Nosal szczyt (1,7 km)
Wielka Krokiew (3,7 km)
Morskie Oko (10,6 km)

Harenda (8 km)
Kuźnice stacja (4,8 km)
Szymoszkowa (8,1 km)

Muzyka: Adriane

DOLINA OLCZYSKA

Najbardziej wysunięta na wschód z dolin reglowych sąsiadujących z miastem, przyciąga turystów nie tylko z Jaszczurówki, gdzie znajduje się wylot doliny, ale wszystkich poszukujących spokojnego miejsca. Całą dolinę przechodzi się szeroką ubitą aleją, obok której nieco poniżej wije się potok. Tuż za mostkiem kończy się "wąwóz", a szlak chowa się w rzadkim lesie, którym przyjemnie i wygodnie przewędrowawszy kolejne 20 min. dochodzisz do mostu przy Polanie Olczyskiej. Stąd świerkowym lasem na wprost w 30 min. dojdziesz do Polany Kopieniec lub przechodząc Polanę Olczysko z unikalnym widokiem na Skupniowy Upłaz, również w 30 min. poprzez Nosalową Przełęcz, osiągniesz grzbiet Nosala. Dolinka jest łagodna i nadaje się do spokojnych spacerów, również dla rodzin z dziećmi. Wejście do doliny znajduje się w bliskiej okolicy naszego pensjonatu.

MORSKIE OKO

Perła Podhala, to największe jezioro w Tatrach. Okoliczne szczyty wznoszą się nad powierzchnię jeziora, wśród nich najwyższy szczyt polskiej części Tatr - Rysy. Dominuje tu wysokogórski, alpejski charakter. Górale wierzą, że jezioro podziemną drogą połączone jest z Adriatykiem. Pensjonat położony jest na drodze prowadzącej do Morskiego Oka


Kasprowy Wierch, Dolina Strążyska, Dolina Kościeliska, Gubałówka, Nosal to dalsze, ale nie wszystkie jeszcze polecane atrakcje

KAPLICZKA NA JASZCZUROWCE

W niedalekiej odległości od pensjonatu znajduje się Kościółek na Jaszczurówce - zabytek architektury drewnianej Podhala zaprojektowany przez samego Stanisława Witkiewicza. Rozbudowa kaplicy rozpoczęła się w 1904r. Kościółek jest typowym przykładem stylu zakopiańskiego. Wnętrze zdobią witraże projektowane przez S. Witkiewicza przedstawiające M.B. Częstochowską i Ostrobramską oraz herby Polski i Litwy.